Bazı şehirler var ki karla ve yağmurla daha da romantikleşiyor. Soğuğa aldırmadan karla kaplanmış bu 5 romantik şehir Sevgililer Günü’nde ziyaret edilmesi gereken yerlerden.

Brüj – Belçika

Şehrin ışıkları, klasik müziği ve mimarisiyle sizi orta çağa götürecek olan Brüj, kar yağması ve etrafın bembeyaz olmasıyla kışın daha da güzelleşen şehirlerden. Sevgililer Günü’nde sıcak şarap eşliğinde kanal turu yapmak, Çan Kulesi’ne çıkıp şehri izlemek, şehrin bohem havasını hissetmek aşkınızı yeniden canlandıracak.

bruj-romantik-rota

Edinburgh – İskoçya

Şatolarıyla, saraylarıyla, anıt ve heykelleri ile bir turist mıknatısı haline gelen Edinburgh, İskoçya’nın başkenti. Royal Botanik Bahçesi’ne gidip kardan bembeyaz olan parkta keyifli bir yürüyüş yaparak bol bol fotoğraf çekmelisiniz. Bira geleneklerini öne çıkarmaya çalışan şehirde irili ufaklı neredeyse her köşe başında barlar var. Tabii İskoçya’ya gidip viski içmeden dönmek olmaz. Bu sebeple, Edinburgh’a gitmişken The Scotch Whisky Experience’a da mutlaka uğrayın. Ayrıca Edinburgh Kalesi, Holyrood Palace ve Museum of Scotland da görülmesi gereken yerlerden.

edinburgh-romantik-rota

Kopenhag – Danimarka

Danimarka’nın başkenti olan Kopenhag’ta gündüz Nyhavn bölgesinde keyifli yürüyüşler yapabilir, kanalda tekne turuna çıkabilir ve bu sırada şehrin simgesi olan Deniz Kızı heykelini görebilirsiniz. Gece eğlenmeye devam etmek isterseniz renkli Kopenhag kulüplerinde içkinizi yudumlayıp dans edebilirsiniz.

Kopenhag-romantik-rota

Tallinn – Estonya

Surları ve kuleleriyle bir orta çağ kenti olan Tallinn, tatlı havasıyla Brüj’ü andırıyor desek yalan olmaz. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine eklenen bu şehirde Toompea Tepesi’ne çıkabilir, Arnavut kaldırımlı sokaklarında gezinebilir, tarih kokan evlerinin önünde bol bol fotoğraf çektirebilir, mis kokulu parklarında dolaşabilirsiniz. Ayrıca Vana Tallinn likörünü tatmayı unutmayın.

Tallinn-romantik-rota

Hallstatt – Avusturya

Hallstatt, Avusturya’nın UNESCO tarafından korunan küçük bir köyü. Küçük dediğimize bakmayın, yaklaşık 1000’den fazla nüfusa sahip. Göllerden çıkan balıkların lezzeti tadı damağınızda kalırken, doğa yürüyüşleri sırasında da manzaraya hayran kalacaksınız. Sessiz, sakin ve huzurlu bir tatil yapmak istiyorsanız burası tam size göre.

Hallstatt-romantik-rota