Napoli Körfezi’nde küçük bir ada olan Capri, dünyaca ünlü limon ağaçları, butik otelleri, şık mağazaları, enfes plajı ve masmavi denizi ile herkesi etkisi altına alıyor. İtalya’nın en romantik adalarından olan Capri’de Sevgililer Günü’nü kutlamaya ne dersiniz?

romantizm-adasi-capri

Nerede ne yemeli?

Da Luigi ai Faraglioni: Deniz ürünleri ve ev yapımı şaraplarıyla ünlü olan bu restorana gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırın.

Trattoria il Solitario: İtalya’ya özgü pizzaların ve ev yapımı makarnaların tadına bakmadan dönmek olmaz. Üstelik Trattoria il Solitario’nun küçük sevimli bahçesine bayılacaksınız.

Gelateria veya Buonocore: İtalya’nın meşhur dondurmalarını en iyi yapan bu iki yerden birinde mutlaka limonlu dondurma yemelisiniz.

Nereleri görmeli?

  • 1510 yılında inşa edilen Santa Sofia Kilisesi’ni mutlaka görmelisiniz. Bu yapı şehrin merkezi olan Anacapri’nin en büyük kilisesi.
  • Görülmesi gereken yapılardan diğerleri ise, farklı mimari akımlardan etkilenerek tasarlanmış Casa Rossa Müzesi ve Başmelek Mikail’e adanmış San Michele Kilisesi.
  • Ayrıca mozaiklerle süslü bankları olan Piazza Armando Diaz Meydanı da görülmesi gereken yerlerden.

Nerede kalmalı?

Antikalarla dolu, 1950 yılından beri hizmet veren, “Dünyanın En İyi Oteli” unvanına sahip La Scalinatella güzel bir seçenek. Jack Lemmon, Sophia Loren, Clark Gable ve Brigitte Bardot gibi dünyaca ünlü isimleri ağırlayan Hotel Gatto Bianco da kalınabilecek yerlerden. Diğer bir seçenek ise; muhteşem bir manzaraya sahip olan, İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerikan üssü olarak kullanılan Punta Tragara.

Nereden ne almalı?

Princess Margaret, Naomi Campbell ve Sohia Loren’in alışveriş yaptığı Canfora’dan el yapımı, işlemeli sandaletlerden alabilirsiniz. Enoteca Cocktail’de harika İtalyan şarapları, likörler ve grappa bulabilirsiniz. Anacapri’de Via San Michele Caddesi’ndeki dükkanlardan da limonçello alabilirsiniz.