Eyfel-kulesiRüyalar kenti Paris’te yapabileceğiniz aktiviteler saymakla bitmez. Şehrin öne çıkan noktalarından Eyfel kulesi, Louvre müzesi gibi kentte keyifli vakit geçirebileceğiniz pek çok alternatif var. Sizler için Paris’te yapılabilecek en iyi aktiviteleri derledik. Bunların en azından birkaçını uygulayarak harika bir Paris seyahati geçirebilirsiniz.

1. Eyfel kulesine çıkmak

Paris deyince akla ilk gelen yerlerden biri şüphesiz Eyfel kulesidir. Şehre gitmişken Eyfel kulesini görmeden, tepesine çıkıp fotoğraf çektirmeden dönmek olmaz. Her bir katında şehrin muhteşem manzarasına tanıklık edeceğiniz kulede, Paris’i yukardan seyretmenin tadına varacaksınız. Dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin yoğun ilgi gösterdiği kulenin önünde uzun kuyruklar görürseniz şaşırmayın. Fazla sıra beklemek istemiyorsanız size iki önerimiz var; ya kuleyi günün erken saatlerinde ziyaret edeceksiniz, ya da Eyfel kulesi hızlı geçiş bileti alarak sıra bekleme derdinden kurtulacaksınız. Skip the line Eiffel Tower ticket in Paris adıyla bilinen hızlı geçiş bileti sayesinde değerli vaktinizi iyi kullanabileceksiniz. Ayrıca bu biletin diğer bir artısı da tüm katları ziyaret edebiliyor olmanız.

2. Champ-Elysees’yi turlamak

Paris’e gitmişken şehrin en gözde alışveriş duraklarından biri olan Champs-Elysees’ye uğramayı ihmal etmeyin. Birbirinden lüks mağazalar, kafeler, sinema ve eğlence mekanlarına ev sahipliği yapan bu hareketli caddede uzun bir yürüyüşe çıkarak keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Gündüz o mağaza senin bu mağaza benim şeklinde dolaşırken, gece ise şehrin en ünlü gece kulübü Lido’ya gidebilirsiniz. Coşkulu yeni yıl kutlamalarına tanıklık eden cadde, Tour gede France bisiklet turunun da başlangıç noktası olarak bilinir.

Louvre

3. Louvre müzesi’ni gezmek

Paris’in en ünlü yapılarından olan Louvre Müzesi, mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. 60.600 metrekarelik bir alanda binlerce eserin sergilendiği müzede çok sayıda heykel ve resim sanatının örneklerini inceleyebilirsiniz. Mona Lisa’nın da tablosunun yer aldığı müzede, Antik Mısır objeleri, Yakın Doğu parçaları, Yunan ve İslam eserleri ve Mona Lisa gibi Avrupa sanat tarihinin birçok önemli eserini burada görme şansına sahipsiniz. Dünyanın her köşesinden pek çok turistin akın ettiği müze o kadar büyük ki tamamını gezmek birkaç gününüzü alabilir. Genelde her zaman kalabalık olan müzenin girişinde uzun sıralar beklememek için biletinizi önceden almanızda fayda var. Bu sayede hem sıra beklemeden giriş önceliği kazanır, hem de bir rehber eşliğinde gezme fırsatı yakalayabilirsiniz.

4. Notre Dame Katedrali’ni görmek

Victor Hugo’nun Notre Dame’ın Kamburu isimli romanına adını veren Notre Dame Katedrali şehrin önemli simgelerinden biri. Paris’te yapılacak aktiviteler arasında ilk sıralarda yer alan bu ünlü katedral, görkemli kuleleri, heykelleri, vitray camları ve çeşitli madalyonları ile oldukça dikkat çeken bir yapı. Girişindeki uzun kuyruklar sizi yıldırmasın, Fransız gotik mimarisini yakından inceleyebileceğiniz bu katedrali görmeden şehirden ayrılmayın.

5. Sein nehrinde tekne turuna çıkın

Şehrin popüler simgelerinden biri de Sen nehridir. Son derece etkileyici bir güzelliğe sahip nehir, özellikle geceleri ışıl ışıl görüntüsüyle görülmeye değerdir.  Şehre gelmişken Sen nehri bot turuna çıkmadan dönmek olmaz. Yemekli ve yemeksiz olarak iki şekilde yapılan turlardan kendinize en uygun olanı seçerek, keyifli bir nehir turuna katılabilirsiniz. Şehrin birçok güzel noktasını keşfedebileceğiniz bu bot turu, aynı zamanda romantik bir akşam geçirmek isteyen sevgililer için de ideal olacaktır.

Disneyland

6. Paris Disneyland turuna katılın

Dünyanın en gözde ve eğlenceli tema parkı olan Disneyland gerçekten görülmeye değer bir yer. Yediden yetmişe herkese hitap eden bu harikalar diyarı, özellikli çocuklu ailelerin uğraması gereken duraklardan biri. Çocuğunuzla bir seyahate çıkacaksanız, onu bu güzellikten mahrum bırakmamanızı öneririz. Disneyland’ın renkli atmosferi ve eğlenceli oyunlarıyla hem siz hem de çocuklarınız neşeli anlar yaşayacak. Disneyland turu ile Paris seyahatinizin daha eğlenceli ve keyifli olacağı kesin.

7. Le Jardin du Luxembourg Bahçelerinde doğayı kucaklayın

Paris’in en gözde parklardan biri olan Jardin du Luxembourg (Lüksemburg Bahçesi)’nde doğayla iç içe, keyifli bir gezinti yapabilirsiniz. Lüksemburg Sarayı manzarası, çeşmeleri ve heykelleriyle büyüleyen, yürüyüş yolları ile gezginlerin uğrak noktası olan bu parkta, huzurlu dakikalar geçirebilirsiniz.

Bu birbirinden güzel 7 aktivite ile zamanın nasıl geçtiğini anlamadan dolu dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Ancak bu güzel tatil için öncelikle Paris uçak bileti alıp, sonrasında keyifli bir yolculuğa adım atabilirsiniz.