Paris-Brasserie-Balzar

Avrupa’nın en güzel ve etkileyici şehirlerinden Paris’te gezilecek yerler, yapılacak şeyler saymakla bitmez. Kentte Eiffel Kulesi, Louvre Müzesi ve Şanzelize Caddesi gibi şehrin gözde noktalarının yanı sıra, keyifli vakit geçireceğiniz pek çok durak bulunur. Sizler için seçtiğimiz aktiviteler hem Paris’e ilk kez gidenlere, hem de bu şehri defalarca görmek isteyenlere harika bir rehber olacak. Bu sonbahar yurt dışı tatili düşünüyor, ancak henüz plan yapmadıysanız bu güzellikleri öğrendikten sonra rotanızı Paris’e çevirebilirsiniz.

Champ-Elysees’de yürüyüş
Paris’in en ünlü ve hareketli caddelerinden Champs-Elysees’de güzel bir tur atabilirsiniz. Caddeyi gezerken dünyaca ünlü markaların mağazalarına göz atabilir, yol üstündeki kafelerden birinde yorgunluk kahvesi içebilirsiniz. Concorde Meydanı’na varana kadar bu caddede uzun bir yürüyüş yapmanızı öneririz. Mağazaların yanı sıra sinema, tiyatro salonu ve eğlence mekanlarına ev sahipliği yapan caddede ünlü gece kulübü Lido’ya da uğrayabilirsiniz. Yeni yıl kutlamaları gibi özel anların yaşanıldığı mekan, her daim canlı ve renkli manzaralar sunar.

Müzelere gezinti
Paris’e gidip de o eşsiz müzeleri gezmeden dönmek olmaz. Sanata düşkün olmasanız dahi bir müzeye gidip bu görsel şenliğinin tadını çıkarmalısınız. En azından Louvre, Centre George Pompidou veya Musee d’Orsay’dan birini ziyaret etmelisiniz. Özellikle Louvre Müzesi gezi listenizde mutlaka yer almalı. Müzede yer alan “Mona Lisa”yı görmeden Paris’ten ayrılmak büyük bir kayıp olur.

St. Honore’da Colette’e uğramak
Alışveriş yapmayacaksanız bile St.Honore’a gidip etrafı turlamalısınız.Bölgede bulunan Colette adlı mağazaya girip kendinizi moda dergilerinin sayfasında geziniyormuş gibi hissedebilirsiniz.
Seine nehri kıyısında vakit geçirmek
Seine Nehri kıyısında keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Burada yer alan kitapçılar, galeriler ve antikacılarda birbirinden değişik ürünlere rastlayabilir, her adım başı bulabileceğiniz kafelerde çay-kahve molası verebilirsiniz. Notre Dame katedrali manzaralı turunuzda, nehir kenarlarında bulunan ressamlar, kitap satıcıları, bistrolar gezintinizi daha güzel kılacak. Yürümeyi tercih etmiyorsanız nehir üzerindeki teknelerden birine binerek keyifli bir şehir turu yapabilirsiniz.

Saint Germain’de alışveriş keyfi
Oteliniz uzakta olsa dahi Saint Germain’e uğramayı ihmal etmeyin. Saint Germain ve Marais sokaklarında gezinerek keyifli alışverişler yapabilirsiniz. Büyük mağazalardan çok hoşlanmıyorsanız bu semtlerin arka sokaklarındaki küçük butikleri sevebilirsiniz.

Disneyland turuna katılmak
Dünyanın en ünlü tema parklarından biri olan Disneyland’da siz ve çocuğunuz çılgınlar gibi eğlenebilirsiniz. Disney’in hayali dünyasını sizlere sunan bu büyüleyici mekanda çocuklarınız düşlerindeki çizgi film karakterleri ile tanışırken, sizler de çocukluğunuza geri döneceksiniz. Gitmişken Disneyland parkın yanında bulunan Walt Disney Studios’a da uğrayarak eğlencenizi ikiye katlayabilirsiniz.

Bistroda şarap içmek
Paris’e gidip de bir bistro veya brasserie’de yemek yenmeden geri dönülmez. Hatta çoğunlukla buralarda yemek yemenizi öneririz. Bu keyifli mekanlarda, güzel bir şarap eşliğinde Fransız lezzetlerinin tadını çıkarabilirsiniz. Brasserie Balzar, La Coupole, Julien, Chez Andre tercih edebileceğiniz mekanlar arasında.

Bu sonbahar Paris’e bir tatil planlıyorsanız, önerdiğimiz aktiviteler gezinize keyif katacak. Şehri dip bucak gezmek için araç kiralama iyi bir fikir olabilir. Güvenilir bir oto kiralama firmasından araç kiralayarak Paris seyahatinizi daha konforlu bir şekilde geçirebilirsiniz. Aracınızı son güne kadar ayarlamadıysanız, Sabiha Gökçen araç kiralama ofislerinden yapabilirsiniz.