Paris-Eiffel

Yılbaşı tatilini keyifli kılacak şeylerden biri de alışveriştir. Eğer yılbaşı tatili için Paris’i tercih ettiyseniz, modanın kalbi olan bu şehirde alışveriş turu yapmamak olmaz. Her bir köşesi çeşitli mağaza ve dükkanlarla dolu olan kentte geniş ürün yelpazesi bulunuyor. Sizin için Paris’in en ünlü alışveriş caddelerini derledik. Eğer alışveriş meraklısıysanız bu caddelerde vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.
Avenue des Champs Elysees (Şanzelize Caddesi)

Paris-Avenue-des-Champs-Ely
Paris’in en ünlü caddelerinden Şanzelize Caddesi şehrin en önemli alışveriş durağıdır. Günün her saati canlı ve hareketli olan bu cadde dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapar. Caddeyi boylu boyunca gezerek keyifli dakikalar geçirebilir, sokağa taşan kafelerinde kahvenizi yudumlayarak günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Buradaki dükkanlarda giyimden kozmetiğe, parfümden aksesuara aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.
Avenue Montaigne

Paris-Avenue-Montaigne
8. bölgede yer alan Avenue Montaigne’de daha çok ünlü tasarımcıların mağazaları bulunmaktadır. Gucci, Yves Saint Laurent gibi dünyaca ünlü lüks markalar burada yer alır. Seine Nehri yakınında Rond Point des Champs Elysees ve Place de l’Alma metro istasyonları arasında yer alan bu caddeye kolayca ulaşabilirsiniz.
Rue de Rennes

Paris-Rue-de-Rennes
Şehirdeki uzun ve büyük caddelerden biri olan Rue de Rennes 6. bölgede yer almaktadır. Burada kıyafet, ayakkabı ve aksesuar ağırlıklı ürünler satan mağazalar dikkat çeker. Lüksemburg Bahçelerine yakınlığı ile bilinen bu cadde alışveriş sonrası gezmeyi düşünenler için idealdir.
Avenue des Ternes

Paris-Avenue-des-Ternes
17. bölgede yer alan Avenue des Ternes, kalabalık ve işlek bir caddedir. Champs Elysees caddesine yakın olan bu yer giyim, aksesuar, kitap gibi geniş yelpazede ürünler bulabileceğiniz ideal bir alışveriş noktasıdır. Bölgede pek çok sevimli pastane ile karşılaşabilirsiniz. Fransızların leziz tatlılarını denemek için alışveriş sonrası kendinizi bu pastanelerden birinde bulabilirsiniz. Buradaki dükkanlardan sevdiklerinize hediyelik eşyalar alabilirsiniz.
Rue Saint Honore

Paris-Rue-Saint-Honore
Paris’in ilk semtlerinden Rue Saint Honore, genelde daha pahalı ve özel tasarımcı butiklerinin bulunduğu zengin kesimin alışveriş yaptığı bir caddedir. Burada aklınıza gelebilecek pek çok lüks markayı bir arada görebilirsiniz.
Boulevard Haussmann

Paris-Boulevard-Haussmann
Galeries Lafayettes ve Printemps gibi ünlü alışveriş merkezlerine ev sahipliği yapan 9. bölgedeki Boulevard Haussmann şehrin popüler alışveriş duraklarındandır. Giyim, kozmetik, ev ürünleri gibi pek çok ürün çeşidini bu alışveriş merkezlerinde bulabilirsiniz. Ayrıca H&M, Zara, C&A gibi ünlü giyim markalarının yer aldığı bu cadde en hareketli noktalardan biridir.
Bu sonbahar yılbaşı turları arasından Paris’i seçerek keyif, eğlence ve alışverişin bir arada olduğu bir tatile adım atabilirsiniz. Uygun yılbaşı otelleri için erken rezervasyon yapmanızda fayda var.