Mississippi-Nehir-turuBu Sonbahar gemi turları ile büyülü bir tatil hayal ediyorsanız, beş yıldızlı American Queen buharlı ve çarklı nostalji gemisi ile aşağı Mississippi üzerinde New Orleans, Louisiana ve Arkansas bölgelerini gezerek tarihte bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Mississippi nehir turu ile Jazz, blues, Elvis Presley ve Amerika’nın geçmişine buharlı ve çarklı gemilerle unutulmaz bir yolculuk yapacaksınız. 26 Kasım ile 7 Aralık arasında 12 gün süren dolu dolu bir geziye hazır mısınız?

Chicago’da başlayan yolculuğunuz iki gece burada konaklayarak devam edecek. Chicago’da Şükran günü kutlamalarına katılıp Black Friday alışveriş çılgınlığını yaşayacağınız üç günlük bir Chicago gezisi sizi bekliyor. Amerika’da Şükran günü kutlamalarının yapıldığı perşembe gününde kutlamaların tüm coşkusuna eşlik edip keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Ardından alışveriş ve şehir turu ile kenti keşfetme zamanı. Üçüncü gün olan Cuma günü ise her yıl Amerika’da yerlilerin çılgınca alışveriş yaptığı Black Friday. O gün pek çok mağazada büyük fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Üçüncü gün öğleden sonra uçuşu ile Jazzın ve Blues’ un kalbi olan New Orleans’a geçeceksiniz. Jazz’ın evi diye tabir edilen bu bölgede keyifli jazz geceleri sizi bekliyor. Dördüncü New Orleans’da geçirdiğiniz son saatlerin tadına varın. Çünkü öğleden sonra rüya gibi bir gemi olan American Queen ile macera dolu bir yolculuğa adım atacaksınız.

Beşinci gün gemi ile Louisiana eyaletinde bulunan Meşe Ağacı Geçidine ziyaret var. Saint James Parish bölgesinde yer alan yaklaşık 300 yaşında devasa meşe ağaçlarından oluşan bu fotografik bölgede gezinerek burayı daha yakından tanıyabilirsiniz. Rüzgar gibi geçti filminin seti olan bu bölgede kendinizi Hollywood filmlerinin setinde gibi hissetmeniz mümkün. St.Francisville bölgesini ziyaret edeceğiniz altıncı gün, adeta geçmişte bir yolculuk yapacaksınız. Mississippi nehrine hakim tepede kurulu olan bu eski ve hoş kasaba, resmi belgeyle onaylı 140’ın üzerinde tarihi yapıları ile sizleri Amerika’da tarihsel bir yolculuğa çıkaracak. Dilerseniz eksta tur kapsamında, buharlı mini lokomotif tren ile Royal Street de bulunan nostaljik takıların, eski düğmelerin ve tarihin tozlu sayfalarında kalan pek çok antik eşyanın sergilendiği ilginç müzeyi gezebilirsiniz. Ardından Eski halk pazarında el yapımı ürünler, antikalar ve müzik albümlerini inceleme ve satın alma şansına erişebilirsiniz.

Yedinci gün Kuzey Güney savaşında güney cephesinin en önemli yerlerinden biri olan Natchez bölgesini keşfetme zamanı. Çok sayıda malikane ve konağa ev sahipliği yapan bu bölgede pek çok filmde yer almış ve doğal plato olarak kullanılmış sokaklar, malikaneler; Stanton Hall , the Magnolia Hall, Rosalie Mansion, ikiz meşe ağacı, Regina Charboneau evini görebilirsiniz. Sekizinci gün güneyin “Kırmızı halı serilmiş şehri” olarak bilinen Vicksburg kasabasını ziyaret edeceksiniz. Burada ekstra tur ile iç savaş yıllarından kalan Pemberton karagahı ve müze olan mahkeme binasını görebilirsiniz. Ayrıca Washington Caddesi’nde keyifli bir alışveriş turu yapabilir, dilerseniz Amerika ile özdeşleşmiş Biedenharn Coca-Cola Müzesini gezebilirsiniz. Dokuzuncu gün ise birkaç günün yorgunluğunu gemide dinlenerek geçireceksiniz. Güvertede koltuklarınıza uzanıp eşsiz manzarayı seyrederek Mississipi’nin tadını çıkarabilir, gemi içi eğlence aktivitelerine katılarak keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Onuncu gün geldiğinde Arkansas eyaletinde bulunan Helena’ya keşif var. Blues’un anavatanı bu bölgede zenci gırtlağı ile ayrı bir renk kazanan etkileyici Gospel ve Blues dinlemek ruhunuza iyi gelecek. Helena’ da Mississipi deltasında Blues ve Gospel ile iç içe unutulmaz bir gün yaşayacaksınız. On birinci gün rüya gibi yolculuğunuz, Rock’n Roll kralı Elvis Presley’in şehri Memphis’de sona erecek. Kahvaltı sonrası gemiden ayrılarak Memphis’in tarihi güzelliklerini keşfetmek için yola koyulabilirsiniz. Elvis Presley Graceland turu ile Kral Elvis’in ayak bastığı her yeri görme ve fotoğraflama şansına sahip olacaksınız. Öğleden sonra İstanbul’a doğru yola çıkarak bu hafızalardan silinmeyecek geziye elveda deme zamanı.

Birbirinden güzel tarihi yerlerin yanı sıra Amerika’ya özgü gelenekleri yakından tanıyacağınız bu nehir turu, hafızalarınızdan silinmeyecek bir gezi olacak. Setur’un birbirinden güzel yurt dışı turları arasından dilediğiniz nehir gezisini seçerek hem farklı limanları gezme ve hem de konforlu bir gemide tatil yapma zevkine erişebilirsiniz.