london-eye-londra

Avrupa tatili denince akla ilk gelen yerlerden biri olan Londra, etkileyici müzeleri, tarihi yapıları, renkli alışveriş durakları ve daha pek çok çekici noktasıyla misafirlerini cezbeder. Peki bu güzel şehirde neler yapılmalı? Sizler için Londra’ya yolunuz düştüğünde yapılacak birkaç alternatifi bir araya getirdik.

Şehir turuna çıkın

Şehrin zengin tarihini ve görkemli tarihini keşfetmek için güzel bir şehir turuna çıkmanız önerilir. Şehri üstü açık bir otobüsle, bir faytonla veya yürüyerek gezebilirsiniz. Dilerseniz Thames Nehri’nde tekne turuna katılarak muhteşem bir manzara eşliğinde şehrin önemli noktalarını görebilirsiniz.

London Eye’a binin!

Dünyanın en büyük üçüncü dönme dolabı olarak bilinen 135 metre yüksekliğindeki  “London Eye”a binerek unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Özellikle akşamları binerseniz şehrin mükemmel manzarasını ışıl ışıl görme şansını yakalarsınız.

National Galeri’yi gezin!

Londra’nın en önemli müzelerinden biri olan National galeri, içlerinde Da vinci ve Francesca’nın eserlerinin de bulunduğu 2200 tablonun sergilendiği eşsiz bir yapıdır. Müzede ağırlıklı olarak 17.yüzyıla ait sanat eserleri bulunsa da 13.yüzyıla ait eserler de görmek mümkündür. Ulusal galeriyi ziyaret ederek sanata ve tarihe doyacağınız keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Trafalgar Meydanı’nı görün!

Londra’nın simgesi olan Trafalgar Meydanı günün her anı hareketli ve yoğun olan bir bölgedir. Özel kutlamaların ve toplantıların gerçekleştiği, çeşitli gösterilerin yapıldığı bu alanı gezi programınıza dahil etmelisiniz. National Galeri ve Nelson Sütünu’da burada yer alır.

Tower Bridge’e yakından bakın!

Londra’daki en dikkat çekici köprülerden biri olan Kule Köprüsü’nü gezi listenize eklemeyi unutmayın. Bazı gemilerin geçişi için kaldırılabilen bu yapı, yüksek kuleler ve asma bir köprüden oluşur. Köprüyü yakından görebileceğiniz geniş bir seyir alanı bulunmaktadır. Bu seyir alanında yürüyüş yapabilir, burada bulunan mağazadan hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

Chelsea sokaklarını gezin!

Ünlü futbol takımından adını alan Chelsea semtinde yer alan Sloane Square, birbirinden lüks mağaza ve butikleriyle hareketli caddelerden biri. Nişantaşı’nı andıran cadde de İngiliz tarzını yansıtan birbirinden şık evlere, lüks restoranlara ve özel butiklere hayran kalacaksınız. Burada alışverişin ve yeme-içme keyfinin tadını çıkarabilirsiniz. Zara, Massimo Dutti, Banana Republic gibi dünyaca ünlü markaların en şık mağazalarını burada bulmanız mümkün. Lüks markaların tasarımlarına yer veren butiklerde pek çok parçaya hayran kalabilirsiniz, ancak fiyatlarını duyunca hayran kalmakla yetinebilirsiniz.

British Museum’a vakit ayırın!

Farklı ülkelerden toplanmış, ünlü tarihi eserlerin sergilendiği British Museum Londra’nın en ünlü müzelerinden biridir. Bu müzeyi tam anlamıyla gezmek bir günden fazla zaman alabilir.

Borough Market’e uğrayın!

Southwark’da bulunan, şehrin ünlü toptan ve perakende yiyecek pazarı olan Borough Market’e uğrayın. Londra’daki en büyük pazarlardan biri olan bu markette gezinip daha sonra tezgahlarda satılan ürünlerle hazırlanan taze ve leziz yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

Yurt dışı turları arasından tercihinizi Londra’dan yana yaparsanız bu güzel aktiviteleri aklınızın bir köşesine yazın. Farklı ülkeler için iyi bir tatil rehberi arıyorsanız tatildeolmak.com olarak biz buradayız.