setur-06-bati-amerika

Bu Kurban Bayramı’nda dünyanın bir ucuna uzanıp keyifli ve eğlenceli bir tatil yapmak istiyorsanız, Amerika iyi bir seçim olabilir. Amerika’yı görmek isteyenler için Seyahat şirketlerinin birbirinden güzel turları bulunuyor. Batı Amerika ve Doğu Amerika turu bunlar arasında en cazip olanları. Kendinizi New York, Miami, Los Angeles ve Las Vegas’ın büyülü atmosferi içinde hayal ediyorsanız, bir an önce harekete geçin.

Doğu Amerika Turu (New York- Orlando- Miami)

Dünyanın önemli kültür, sanat ve eğlence merkezlerinden biri olan New York, müzeleri, gökdelenleri, tiyatro salonları ve parklarıyla gezginlerin içini kıpır kıpır eden bir kenttir. Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens ve Staten Island olarak beş ilçeden oluşan şehir, her daim canlı ve hareketlidir. Manhattan Skyline olarak da bilinen Gökdelen Tepesi, Özgürlük Anıtı, Empire State Binası, Brooklyn Köprüsü ve Central Park görülecek yerler arasındadır.

New York turu için ilk durağınız Amerika’nın simgesi haline gelmiş Özgürlük Anıtı olmalı. Ardından Empire State Building ile devam edebilirsiniz. 443 metre uzunluğunda ve 102 katlı olan bu tarihi binanın seyir terasında şehri yukardan izlemenin keyfi bir başka olur.

Rockefeller Center’ın tepesi ise şehrin muhteşem manzarasını panoramik olarak seyretmek için ideal bir nokta. Buradan hem Skyline hem de Empire State’i görme şansınız var. New York’a gitmişken Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington D.C’yi görmeden olmaz. Burada Capitol, Beyaz Saray, FBI Binası, Pentagon Binası, Arlington Mezarlığı, Abraham Lincoln Anıtı, Vietnam ve Kore Şehitleri Anıtı gibi önemli yerleri gezip keşfedebilirsiniz.

Küçük bir askeri birliğin yerleşmesiyle öne çıkan Orlando, ileriki zamanlarda Disneyworld’e ev sahipliği yapmasıyla popüler kentlerden birine dönüşmüş. Walt Disney’in hayal dünyasını muazzam yapılarla günümüze taşıyan Disneyworld, Orlando denilince akla ilk gelen yerlerden biri. Eğer çocuğunuzla seyahate çıkıyorsanız, Walt Disney’in büyülü dünyası Disneyworld ’ü mutlaka gezi listenize ekleyin. Bu masal diyarında çocuklarınızla birlikte hafızalarınızdan silinmeyecek bir gün geçireceksiniz.

Hollywood filmlerinin çekildiği olağanüstü stüdyoları ve bazı çekim hilelerini merak ediyorsanız, Orlando gezinizde Universal Stüdyoları’na uğramadan geçmeyin.

Doğu Amerika turunun olmazsa olmazlarından biri de Miami. Mükemmel doğası, nefis plajları, sıcak atmosferi ve renkli eğlence hayatıyla adından söz ettiren Miami tam bir turizm cenneti. South Beach, Ocean Drive, Küba Mahallesi, Miami metrozoo, Bayside bölgede görmeniz gereken duraklardan.

Miami’de kartpostalların yanı sıra Scarface, Dexter gibi filmlerden aşina olduğunuz Ocean Drive Caddesi’ni mutlaka görün. Art Deco tarzı otel ve restorantların dizili olduğu cadde, şehrin o tropik havasını en iyi yansıtan yerlerden biri.\ şehrin tropik havasını en iyi şekilde yansıtıyor.

Miami’nin renkli caddelerinden Bayside ise alışveriş ve yemek için ideal bir durak. Burada bulunan Bubba Gump’da nefis karideslerin tadına bakabilir, patenli seksi garsonların çalıştığı Hooters’da buz gibi biranın tadını çıkarabilirsiniz.

Florida bataklıklarında 5440 km2 alana kurulu olan, Everglades bölgesindeki milli parkta doğal hayatı yakından tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz. Florida’da bulunan Miami hayvanat bahçesinde ise Asya, Avustralya ve Afrika gibi dünyanın birçok bölgesinden yaklaşık 1300 vahşi hayvanı görebilirsiniz.

New York ve Batı Amerika Turu

Amerika’nın en can alıcı şehirlerinden biri olan New York, son derece hareketli ve renkli bir yer. Gökdelenler vadisi, müzeleri, parkları, alışveriş mekanları ve gösteri merkezleriyle öne çıkan şehirde pek çok gezi durağı bulunuyor. Özgürlük Heykeli, Rockefeller Tepesi, Brooklyn Köprüsü, Guggenheim Müzesi ve Madison Square Garden görülecek yerler arasında.

Top of the Rock seyir terasından gökdelenler vadisini kuş bakışı seyredebilir, New York’un en büyük eğlence merkezlerinden biri olan Madison Square’de güzel bir konser veya spor karşılaşması izleyebilirsiniz.

Las Vegas, casinoları, birbirinden ilginç şovları ve restoranları ile gezginlerin rağbet gösterdiği şehirlerin başında geliyor. Eğlencenin kalbinin attığı Las Vegas, gökdelenleri ve parklarının yanı sıra renkli şovlarıyla ABD’nin en canlı bölgelerinden biri. Iceberg Canyon, Fremont Sokağı, Shark Reef Aquarium, Las Vegas Strip (ana cadde) gezilecek yerlerden. Şehirde büyüleyici gösterilerin ardı arkası kesilmiyor. Bunlar arasında en ünlüleri Bellagio havuz gösterisi ile Grand MGM otelindeki Aslan gösterileri. Hafta sonları, akşam 19:30’dan sonra 15 dakikada bir farklı müziklere göre ayarlanmış kareografilerle yapılan Bellagio havuz gösterisi gerçekten görülmeye değer. Sabah akşam dolu olan kumarhanelerinde şansınızı deneyebilirsiniz.

Las Vegas’a gitmişken Hoover Baraj Gölü ve Grand Kanyon Park’ı da görmenizi öneririz. Amerika Birleşik Devletleri’nin Arizona eyaleti sınırlarında bulunan Grand Canyon Park en eski ulusal park olma özelliğini taşıyor. Kolorado Irmağı’nın kanalı milyonlarca yılda yarması sonucu oluşan kanyon, 466 kilometre uzunluğunda olup 400 metre ile 2.4 kilometre genişliğindedir. 1600 metre derinliğinde olan bu kesikler dünyanın 2 milyar yıllık tarihini gözler önüne seriyor.

Las Vegas’ın etkileyici otellerinde dünyanın en ihtişamlı gösterilerini, müzik, su, ışık ve dansın muazzam kareografisini seyredebilir, nefis lezzetlerle damaklarınızı şenlendirebilirsiniz. Boadway Showlarını bile gölgede bırakabilecek, ses-ışık-müzik-dansın mükemmel birlikteliğini izlemeden Las Vegas’tan ayrılmayın.

Melekler Şehri olarak da bilinen Los Angeles, Batı Amerika turunun en renkli duraklarından biri. Amerika ‘nın en geniş yüzölçümlü şehri olan Los Angeles, ünlü bulvarları, sinema stüdyoları, dünyanın en seçkin caddeleri ve ünlü alışveriş merkezleriyle dolu zengin bir şehir. Hollywood – Universal Stüdyoları, Venice Plajı, Rodeo Drive Caddesi, Hükümet Binası, Eski şehir bölgesi, Santa Monica ve Malibu şehirde görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Eğlencenin dur durak bilmediği şehirde harika gece kulüpleri ve plajlar gezginlerin ayağını yerden kesiyor.

Los Angeles gezinizde zengin kesimin yaşadığı ve eşsiz sahiliyle ön planda olan La Jolla’yı ziyaret edebilirsiniz. Vaktiniz varsa Los Angeles’a 2.5 saat uzaklıkta olan, Güney California’nın en lüks şehirlerinden San Diego’yu da gezi listenize ekleyin. Kahvesi ile oldukça iddialı olan Coronada Adası da keyifli vakit geçirmek için ideal.

Setur’un Kurban Bayramı turları arasından seçeceğiniz Amerika turu ile keyifli bir tatile adım atabilirsiniz.