Kaputaş-PlajiKaş Antalya’nın en batısında yer alan ve zenginliklerle dolu bir ilçe. Bu küçük ilçenin içerisine neler sığdırdığını gördüğünüzde sizde buraya hayran kalacaksınız. Antik kentlerin gizemli dünyası, sakin beldeler ve göz kamaştıran koyları huzur dolu bir tatil için fazlasıyla yeterli. Eğer amacınız dinlenmek ve huzur bulmaksa Kaş sizin için en ideal yerlerden birisi. Gitmeye karar verdiğinizde ise mutlaka görmeniz ve keşfetmeniz gereken yerler var. İşte Kaş’ta görülmesi gereken 6 yer;
Kaputaş Plajı: Bu plajın görselleri Türkiye’nin dünyaya tanıtımında kullanılıyor. Kum ve çakıl karışımı bir yapıya sahip olan Kaputaş dünyanın en çekici yerlerinden birisi. Kaş’a gelip te burada denize girmeden dönmek ise bir eksiklik.
Kekova: Burası ülkemizdeki tek batık kenti içerisinde barındırıyor. Ve Kekova’ya kara ulaşımı olmadığı için tüm güzelliğini hala koruyor. Devlet tarafından doğal SİT alanı olarak belirlenen ve korumaya alınan bu özel bölge aynı zamanda ülkemizin en iyi dalış rotalarından biri olarak gösteriliyor.
Xanthos Antik Kent: Bu antik kentin geçmişi M.Ö. 7. yüzyıla kadar uzanıyor. Likyalıların en eski yerleşim yerlerinden olan Xanthos aynı zamanda Kaş’ın en büyük antik kenti. 1840’lı yıllarda British Academy tarafından yapılan kazı çalışmalarında çıkarılan birçok eser bugün British Museum’da sergileniyor.
Saklıkent Kanyonu: Burası aslında bölgede en çok tanınan yerlerden birisi. Eşen Çayı’nın bir kolu olan Karaçay tarafından oluşturulan bu kanyon 1996 yılında milli park ilan edildi ve o tarihten beri özel koruma altında. Yılda 300 bin turisti misafir eden kanyonda trekking ve rafting gibi bazı doğa sporları yapılıyor. Saklıkent-Kanyonu
Antiphellos Antik Kenti: Bu antik kent içerisinde Likya lahitleri, kaya ve anıt mezarları bulunuyor. Kentin en can alıcı yeri ise 4bin kişilik antik tiyatro. Deniz kenarında yer alan antik kent Kaş merkeze yürüme mesafesi uzaklığında ve kolaylıkla ulaşım sağlanabiliyor.
Kaleköy: Kaş’ta karayolu bağlantısı olmayan ve sadece denizden ulaşılan muhteşem bir antik kent Kaleköy. Binlerce yıllık tarihi zenginlikleri ve muhteşem doğası ile burası görülmeye değer yerlerden. Sadece dört pansiyonun olduğu Kaleköy’de konaklamak ise hayli zor.