ucak-bileti

Özellikle batıdan doğuya doğru uçuşlarda ve gündüz uçuşlarında daha çok ortaya çıkan ve 50 yaşın üzerindekilerin daha fazla hissettiği jet-lag kendisini şu şekillerde belli edebiliyor; yorgunluk, uykusuzluk, mide ve baş ağrıları, bulanık görme, terleme, iştahsızlık, düzensiz kalp atışları ve koordinasyon bozuklukları görülen belirtiler arasında. Ayaklarda şişkinlik, yönlerin şaşırılması gibi zihinsel etkiler, duygusal olarak korku ve endişe.

www.ucakbileti.com adresine girip Uçak bileti satın aldıktan sonra seyahate başlamadan önce Jet-lag’in üstesinden gelmek için dikkat etmeniz gerekenler;

  • Seyahat öncesinde iyice dinlenin
  • Uçuş sırasında uyumaya çalışın. Uçakta rahat edeceğiniz bir kıyafet seçin ve ayakkabılarınızı çıkarın
  • Eğer mümkünse gideceğiniz şehre birkaç gün önce gidip oradaki zaman dilimine adapte olun
  • Yolculuktan önce, yolculuk esnasında ve sonrasında bol bol su için
  • Kısa etkili, düşük dozda ilaçlar kullanılabilir
  • İnsan beyninin 23.00-05.00 saatleri arasında salgıladığı bir hormon olan melatonin’in temel görevi vücudun biyolojik ritmini korumaktır. Işığa karşı duyarlı olan bu hormon, yerel saatinize göre uykuda olmanız gereken zamanlarda gözlerinizi ışıktan korumanız durumunda (Koyu renkli gözlükler, göz maskeleri vs.) doğal olarak salgılanacaktır. Melatonin desteğini  alabilirsiniz. Eğer melatonin hapı kullanacaksanız, uyumayı planladığınız saatten 30 dakika önce almanızda fayda var.

Ucakbileti.com, uçuşunuz öncesi ve sonrası dikkat etmeniz gereken konuların bulunduğu bir uçuş rehberi oluşturdu. Uçuş rehberini okumadan seyahate çıkmayın!

Ucakbileti.com Mobil Uygulamarı Yayında
Ucakbileti.com’un mobil uygulamaları ile Pegasus, Atlasjet, Onur Air, Türk Hava Yolları, Sunexpress, Anadolu Jet, Bora Jet olmak üzere dünya havayollarını en uygun fiyatları bulmak için sorgulama yapabilir, tüm havayollarını tek ekranda görebilir, 9 taksit seçeneği, 3D ile güvenli bir şekilde uçak biletinizi alabilirsiniz.

En uygun uçak bileti bulabildiğiniz Ucakbileti.com websitesi ve mobil uygulamaları, kullanıcı dostu ara yüzleri sayesinde hızlı şekilde ucuz bilet satın almanızı sağlıyor. Ayrıca yapılan kampanyalar ve daha düşük biletleme ücretleri ile en ucuz bileti online alabilir, rezervasyon imkânı ve indirim kuponlarıyla hesaplı uçabilirsiniz.