izmir-alsancak

Renkli ilçeleri, keyifli tatil beldeleri, antik kentleri, meşhur boyozu, kumrusu ve daha birçok güzelliğiyle Ege’nin incisi İzmir, turistlerin en çok rağbet gösterdiği şehirlerden. Bu yaz İzmir’e gitmeyi düşünüyorsanız, sizin için şehrin tadını çıkaracağınız 8 aktiviteyi bir araya getirdik.

1.Tarihi Kemeraltı Çarşısını gezin
İzmir’in Konak ilçesinde bulunan Kemeraltı çarşısı, şehrin en eski alışveriş duraklarından. Tarihi hanlar ve dükkanlardan oluşan çarşının labirenti andıran sokaklarında kaybolabilir, alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Etrafında birçok restoran ve kafe bulunuyor. Güzel bir gezinin ardından karnınızı doyurmak için soluğu tarihi kemeraltı söğüşçüsünde alın.

2.Kızlarağası Hanı’nda kahvenin tadını çıkarın
Günün yorgunluğunu atıp leziz bir kahve keyfi yapmak için en iyi durak Kızlarağası Hanı. Kemeraltı’nın gözde mekanlarından Kızlarağası Hanı’nda içilen kumda bol köpüklü kahvenin tadı gerçekten bir başka. Kahvenizi içtikten sonra bedestenleri ve hanlarını dolaşabilirsiniz. Bakır, gümüş ve antika eşyaların bulunduğu han, hediyelik eşya almak isteyenler için çeşitli seçeneklere sahip.

3.Alsancak’ta ufak bir gezintiye çık
Zamanında birçok yazara ve şaire ilham veren Alsancak, İzmir’in en güzel yerlerinden. Şehrin en popüler noktalarından biri olan bölgede, Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ni görmeden olmaz. Çok sayıda restoran, kafe, bar, kitapçı ve alışveriş duraklarının bulunduğu renkli caddede keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Çeşitli organizasyon, kutlama ve konserlerin gerçekleştiği Gündoğdu Meydanı da burada görmeniz gereken bir yer.

4.Göztepe’den karşıyaka’ya vapurla geçin
Şehrin mükemmel manzarasını, körfezin nefes kesici güzelliğini keşfetmek için vapur gezisine çıkın. Göztepe’den Karşıyaka’ya vapurla geçerek mis gibi boğaz havasını içinize çekebilirsiniz. Göztepe sahilinde keyifli bir yürüyüşün ardından arkadaşlarınızla biranızı yudumlayabilir, Karşıyaka’nın çarşılarında keyifli bir alışveriş turu yapabilirsiniz.

5. Selçuk’u keşfedin
İzmir’in en önemli turistik yerlerinden biri olan Selçuk kaçırılmaması gereken bir yer. Efes Antik kentiyle ünlü olan bu güzel bölgede, Artemis Tapınağı, Selçuk Kalesi, Meryem Ana kilisesi ve Yedi uyuyanlar mağarası görülmesi gereken yerlerden. Kale ve etrafındaki tarihi yapılar geçmişten bugüne kalan antik kalıntıların en güzel örnekleri.

İzmir’i köşe bucak rahatça gezmek için araç kiralama akıllı bir seçim olabilir. İzmir’e uçakla gidecekseniz, Avis’in Adnan menderes havalimanı araç kiralama ofislerinden kendinize en uygun aracı kiralayabilirsiniz. Çeşme’ye geçecekseniz, sektörün lider rent a car şirketlerinden Avis’ten çeşme araç kiralama fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.