piknik
Yoğun ve stres dolu geçen bir haftanın ardından herkesin hafta sonu tatilinin hayalini kurar. Büyük bir heyecan ve sabırla beklenen hafta sonlarını dinlendirici ve dolu bir şekilde yaşamak ise bir sonraki hafta için doping etkisi yaratır. Ancak çoğu insan hafta sonunun gelmesini iple çeker ve hafta sonu geldiğinde zamanını nasıl değerlendireceğini bilemez. O iki gün göz açıp kapayıncaya kadar bomboş bir şekilde geçer gider. Bu tür durumlarla karşılaşmamak ve hafta sonunuzu heba etmemek için neler yapabileceğinizi önceden planlamak en doğru yol olacaktır. Eğer bu konuda pek fikriniz yoksa işte size hafta sonunda yapılabilecek 4 etkinlik;

  • Eğer geniş bir aileniz varsa ve hafta sonunda hepsiyle birlikte zaman geçirmek istiyorsanız piknikler sizin için yaratılmış olmalı. Yerin hiç önemi olmadan bulduğunuz yeşillik alana veya bir deniz kenarına kuracağınız piknik alanınız tüm haftanın stresini size unutturacak en güzel aktivitelerden birisidir. Yapılan mangallar, oynanan oyunlar ve en önemlisi açık ve temiz hava yenilenmenize sebep olacaktır.
  • Hatta içinde yaşadığımız şehirde uğradığımız yerler ve gittiğimiz yollar bellidir. Ev ve iş arasında hep aynı güzergah izlenir ve yaşadığınız şehrin sahip olduğu güzellikleri görme imkanınız olmaz. Hafta sonları ise sizin için bu alanda iyi bir fırsattır. Seyyah olan birkaç arkadaşınızı yanınıza alarak yaşadığınız şehri en ince detaylarına kadar keşfetmek size heyecan verecektir. Ve farkına varacağınız güzellikler sayesinde o şehri daha çok sevemeye başlayacaksınız, böylelikle hafta içinde yoğun stresin altında dahi orada olmaktan mutlu olacaksınız.
  • Sosyal sorumluluk projeleri insanların ruhlarını temizlemek ve dinlendirmek içindir. Hafta sonunda katıldığınız bu tür aktiviteler size hayatın gerçeklerini gösterecek, kendinizden şikâyetçi olmayı bırakacak ve motive olacaksınız. Yardıma muhtaç insanlarla, ailesi olmayan insanlarla ve hatta sokak hayvanları ile geçireceğiniz bir hafta sonu yeni haftaya dinç başlamanızı sağlayacaktır.
  • Hareketli aktiviteleri kaldıracak bir psikoloji ve beden sağlığında değilseniz sizin içinde yapılacak bazı etkinlikler var elbette. Bunlar içerisinde en güzeli ise elbette zihni sıfırlamak adına tüm tatil boyunca kendinizi kitaplara vermek. Evinizden çıkmadan veya sakin ve size huzur veren yerlerde okuyacağınız kitaplar size huzur verecektir.