dubaiDubai’ye gitme gibi bir planınız varsa görmeden geri dönmemeniz gereken yerleri bir yerlere not etseniz iyi olur. Dubai’de görülmesi gereken yerler hakkında size vereceğimiz bilgiler sayesinde tatilde vaktinizi çok daha verimli şekilde kullanabilmeniz ve görmeden döndünüz diye pişmanlık duymamanız mümkün olacaktır. Eğer Dubai’ye gidip nerelere mutlaka uğramanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız mutlaka önerilerimize kulak vermelisiniz.

  • Dubai Mall Işık Gösterisi: Akşam 7:00 itibari ile her yarım saatte bir 5 dakikalığına gerçekleştirilen Mall Işık Gösterisi, herkesin izlemek için havuz kenarlarında bulunan restoranlarda bulunduğunu görebilirsiniz. Rezervasyon yaptırmadan yer bulmak da sıkıntı çekebileceğiniz bu restoranlar romantik teklifler için de ışık gösterisi sayesinde ideal yerler arasında bulunuyor.
  • Burj Khalifa: Dünya’nın en büyük binası olması ile tanına Burj Khalifa Dubai Mall adıyla bilinen alışveriş merkezinin hemen yanında bulunuyor. İlginç bir şekilde Dubai’nin her yerinden görünmesi mümkün olmayan bu yapının gözlem katına çıkabilmek için en az 2 hafta önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Bu yüzden Dubai’ye gitmeden evvel rezervasyon işlemlerini de yaptırmanızda fayda bulunuyor. Rezervasyonunuzu yaptırıp Dubai Mall ışık gösterisini de buradan izlemek size büyük bir keyif verecektir.

Burj-halifa

  • Sega Center, Kidzania: 5 yaşından büyük bir çocuğunuz bulunuyorsa Dubai Mall içerisinde yer alan Kidzania ve Sega Center da mutlaka gitmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. Çocuğunuzun istediği mesleği yapmasına olanak sağlayan Kidzania’nın yanı sıra lunapark gibi bir yer alan Sega Center çocuğunuzun da tatilde keyifli vakit geçirmesini sağlayacaktır.
  • Old City (Eski Şehir): Modern ve eski olarak ikiye ayrılan Dubai’de gökdelen ve modern binalar kullanıldığını görmek mümkün, ancak sokakta yürüyen insanlar görmek neredeyse imkansızdır. Ancak Old Town’a indiğiniz zaman gerçek şehre inmiş olmanız söz konusu olabilecektir. Ayrıca Altın çarşısının karşısında kanalda birçok denizci teknesini görebilirsiniz. Eskiden burada bir balıkçı köyü olması sebebiyle çok otantik bir görüntüye sahip olduğunu söyleyebilir. Old-Town
  • Emirates Mall Kayak Merkezi: Yaz ortasında Dubai’ye gidip de sıcaktan bunalıyorsanız başlangıç seviyesinde piste sahip olan Emiratesi Mall Kayak Merkezi gitmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır.