Yılbaşı tatili için yurt dışını düşünüyorsanız, Barselona güzel bir fikir olabilir. İspanya’nın bu büyüleyici şehrinde eğlenceli bir yılbaşı hayallerinizi süslüyorsa, Barselona’daki eğlence alternatiflerine gelin bir göz atalım.

Barcelona-2

Eğlence denince akla ilk gelen birkaç ülkeden biri de Barselona’dır. Şehirde her daim eğlence ve hareketlilik vardır. Akşamları renklenen sokaklar, kalabalık barlar ve flamenko müzikleriyle hayat bulur. Ziyaretçilerine geniş eğlence seçenekleri sunan şehirde, keyifli bir yılbaşı akşamı geçirmeniz kaçınılmazdır.

Barselona ile özdeşleşmiş Flamenko dansı, şehrin eğlence hayatının bir parçasıdır. Barselona’ya gitmişken muhakkak bir akşam flamenko gösterisi (tabloa) izleyin. Genelde yemekli olan bu gösterilerde yemekler yenildikten sonra, Flamenko dansçıları sahne alır ve yaklaşık 1.5 saat süren renkli ve keyifli bir dans gösterisi yapılır. Şehirde Flamenko izleyebilinecek çok fazla mekan bulunur, ancak buralara gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekebilir. Tablao de Carmen, Tabloa Flamenco Cordobes, Los Tarantos ve La Macarena Flamenko için gidilebilecek başlıca mekanlardır.

Flamenco

Diğer bir seçenek ise Tapas barlardır. Barselona halkıyla iç içe olmak ve halkın yaşam tarzını yakından gözlemlemek için buraları tercih edebilirsiniz. Akşamüstü kalabalıklaşmaya başlayan tapas barlar, eğlencenin ilk duraklarıdır. Özellikle hafta sonları, flamenko gitar performanslarının gerçekleştiği bu barlarda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bir yandan leziz tapasların tadını çıkarırken, bir yandan flamenko gitar eşliğinde güzel bir Barselona akşamı yaşayabilirsiniz.

Barselona’da neredeyse her tarz müziği canlı dinleme imkanı bulabilirsiniz. Yılbaşı haftasında düzenlenen güzel bir konsere veya o dönem oynanan bir tiyatroya giderek hoş bir deneyim yaşayabilirsiniz. Gitmeden önce Palau de la Musica, Gran Teatre del Liceu ve Teatre Nacional’daki etkinlikleri inceleyebilirsiniz.

Yeni yılı diğerlerinden farklı karşılamak istiyorsanız, yılbaşı turları arasından Barselona’yı seçerek eğlenceli bir tatile adım atabilirsiniz. Tatil boyunca konforlu ve kaliteli bir konaklama için yılbaşı otellerini inceleyip erkenden rezervasyon yaptırmanızı öneririz.