Budget-001-kaputas-plaji

Akdeniz’in incisi Antalya, masmavi berrak suları, eşsiz kumsallarıyla denizin tadını çıkaracağınız bir yer. Yakın zamanda Antalya’ya tatile çıkmayı düşünenlerdenseniz, gün boyu güneşlenip Akdeniz’in serin sularında yüzmeyi iple çekiyorsunuzdur.

Sizler için Antalya’da deniz, kum ve güneşe doyacağınız 7 plajı bir araya getirdik. Bu plajlara rahat bir şekilde ulaşım sağlamak için altınızda özel bir aracınız olmasında fayda var. Yola çıkmadan önce güvenilir bir rent a car şirketinden araç kiralayarak tatilinizi daha rahat ve konforlu bir şekilde geçirebilirsiniz.

Kalkan -Kaputaş Plajı
Doğal güzellikleri ve eşsiz deniziyle Türkiye’nin saklı cennetlerinden Kalkan, bir gidenin bir daha dönmek istemeyeceği bir yer. İster çocuğunuzla, ister yalnız, isterseniz arkadaş grubunuzla gidin, her şeklide keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Akdeniz’in kavurucu sıcağında serinlemek için kendinizi Kalkan’ın serin sularına bırakabilirsiniz. Mavi bayraklı plajlardan biri olan Kaputaş’ı tercih edebilirsiniz. Plaja 187 basamaklı merdivenden iniliyor. Yanınıza su ve yiyecek almayı ihmal etmeyin.

Konyaaltı Plajı
Antalya’nın en meşhur plajlarından biri olan Konyaaltı, merkeze yakın bir yerden denize girmek isteyenlerin bir numaralı tercihi. Sabahları son derece sakin olan sahilde yüzmenin tadı bir başka. Plajda eğlenmeyi sevenler için de çeşitli seçenekler bulunuyor.

Budget-001-kleopatra-plaji

Kleopatra Plajı

Kleopatra plajı
Alanya’nın batısında bulunan Kleopatra Plajı, ince kumu ve geniş sahiliyle dikkat çekiyor. 2 km uzunluğuna sahip plajın sığ denizinde oldukça keyifli dakikalar geçirmeniz mümkün. Zamanında Kleopatra’nın banyo yaptığı plaj, yaz aylarında oldukça kalabalıklaşıyor.

Antik Çağda  Kleopatra ve Mısır kralı Antonius Sezar’ın bu adada büyük bir aşk yaşadığına inanılırmış. Efsaneye göre çapları 1 milimetreden daha küçük ve her tanesi aynı büyüklükte olan kumlar Kızıldeniz’den gemilerle getirilmiş.

Ulaş Plajı
Alanya’da yer alan Ulaş Plajı, merkeze 6 km mesafede bulunuyor. Bölgenin en güzel kumsalına sahip bu plajda gün boyu keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Buranın arabayla seyahat edenler için ayrı bir avantajı var.Arabayla gelen misafirlerini ayrı bir yerde ağırlıyor.

budget-001-phaselis-plaji

Phaselis Plajı

Phaselis Plajı
Dağ, deniz ve ormanla baş başa güzel bir plaj keyfi yapmak için Kemer’deki Phaselis Plajı ideal bir adres. Sığ denizi ve ince kumuyla eşsiz bir güzelliğe sahip plaja hayran kalmamak elde değil. Kemer ile Tekirova arasında kalan Phaselis’e deniz yoluyla ulaşabilirsiniz.

Koru Plajı
Gazipaşa’da yer alan Koru Plajı, diğerlerine göre farklı bir plaj. Burayı farklı kılan şey, denizin kendini kendini filtreleyebilmesi. Plajda üç tane doğal havuz bulunmakta. Bunlardan ikisi yüzmeye yeni başlayanlar ve çocuklar için uygun.

Lara Plajı
Çam ormanlarıyla çevrili, ince kumu ve geniş sahiliyle öne çıkan Lara Plajı, Antalya’nın doğal güzelliklerinden biri. Antalya merkeze yakın olduğu için yaz sezonu boyunca yoğun olabiliyor. Ancak bir gününüzü buraya ayırmanızı öneririz.

Antalya’nın birbirinden uzak bölgelerinde bulunan bu plajlara ve daha birçok gezilecek yerine rahatça gidebilmek için Budget’in Antalya havalimanı araç kiralama ofisinden aracınızı ayarlayabilirsiniz.

Araç kiralama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Budget Web sitesini ziyaret edebilirsiniz.