antalya-otelleri-otelz

Antalya yüz ölçümü bakımından Türkiye’nin altıncı büyük ilidir. Antalya bölgesi tarih öncesinden günümüze dek pek çok medeniyeti barındırmıştır ve Türkiye’de en çok antik kent bulunan ildir. Likyalılar, Lidyalılar, Pamfilyalılar, Bergamalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar tarih boyunca Antalya’da yaşamışlardır.

Antalya ili iklimi genel olarak Akdeniz iklimine girmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak ifade edilen iklimin hakim olduğu şehirde yazın ortalama sıcaklık 28-36 ° derece arasındadır. Öğle saatlerinde termometrenin 40° derecenin üzerine kadar çıktığı görülür.

Antalya, yılda ortalama 300 güneşli günü, 18.7 derece yıllık sıcaklık ortalaması ile yılın 12 ayı turistlerin ilgisini çekmektedir. Yılın dokuz ayı denize girilebilir.

Mevsim özellikleri ve sahil şeridi olması sebebiyle Türkiye’nin en önemli turizm şehri haline gelen Antalya’da her türlü tatil beklentisine göre otel seçeneği bulunmaktadır.

Son 10 yılda yaygınlaşan “herşey dahil” ve “erken rezervasyon” tatil seçenekleri özellikle çocuklu ailelerin yaz tatilerini Antalya’da geçirmesine sebep olmaktadır.

Antalya otelleri Alanya, Belek, Kemer, Side, Dalaman, Kaş başta olmak üzere Antalya’nın çeşitli bölgelerinde yer almaktadır. Herşey dahil sistem ile otel içerisinde tatili geçirebileceğiniz gibi Antalya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini görebileceğiniz, gece eğlencelerini geçirebileceğiniz bir tatil de planlayabilirsiniz.

Çocuklu aileler, yeni evliler, gençler ve ileri yaştakilere göre Antalya’da farklı otel seçenekleri sunan Otelz’de otel rezervasyon fırsatları devam ediyor. Otelz’de tatil anlayışınıza uygun oteli bulabilir, hiçbir ücret ödemeden rezervayon yapabilirsiniz.