Yemyeşil alanları, tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle tam bir özgürlük şehri olan Amsterdam, yılbaşı tatili için ideal rotalardandır. Bu yılbaşı tatilini Amsterdam’da geçirecekseniz şehirde görülmesi gereken birkaç yeri sizin için bir araya getirdik. Gelin bunlara bir bakalım.

amsterdam

Rembrandt-Plein ve Leidse-Plein bölgesi
Şehrin en popüler duraklarından Rembrandt-Plein ve Leidse-Plein meydanına gidin. Çok sayıda restoran ve kafenin yer aldığı bu meydanda güzel bir yemek deneyimi yaşayabilirsiniz. Gençlerin ve turistlerin ilgi odağı olan Rembrandt-Plein, geceleri eğlenmek için ise ideal bir adrestir.

Rembrandt-Plein

Vondelpark
Adını Hollandalı ünlü şair Vondel’den alan VondelPark, şehrin en güzel açık hava alanlarından biridir. Yeşillikler içinde olan parkta gezip piknik yapabileceğiniz gibi parkın göletlerinde yüzen kuğu ve ördekleri seyredebilirsiniz. Parkta gösteri yapan sokak müzisyenleri sayesinde neşeli anlar geçirirken, yürüyüş yolu ve bisiklet parkurunda spor yapabilirsiniz.

Vondelpark

Red Light Street
Amsterdam’ın en çok merak edilen yerleri arasında ilk sırayı alan ünlü sokağı Red Light Street’i görmeden şehirden ayrılmayın. Dükkanların vitrinlerinde yarı çıplak kadınların bulunduğu, kulüplerinde ise seksi şovların yapıldığı bu bölge turistlerin en çok merak ettiği yerlerden biridir. Amsterdam’ın en güzel kanalları ve süslemeli köprüleri de bu bölgede yer almaktadır.

RedLight-Street

Müzeler
Eğer gerçek bir sanatseverseniz müzeleri gezerek keyifli anlar geçirebilirsiniz. Şehirdeki Van Gogh Museum, Rijksmuseum ve Anne Frank-huis müzeleri oraya kadar gitmişken mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Bunların yanında farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız seks müzesi, ot müzesi ve film müzesi gibi alternatifler de ilginizi çekebilir.

Rijksmuseum

Çiçek Pazarı
Şehrin en popüler noktalarından olan çiçek pazarına gidebilirsiniz. Rengarenk çiçeklerin ve bahçe dekorasyon ürünlerinin satıldığı pazarda alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

cicek-pazari

Hooft Street
İstanbul’daki Abdi İpekçi Caddesi’ni anımsatan Hooft Street, dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapan, genelde zengin kişilerin boy gösterdiği renkli bir caddedir. Eğer lüks alışverişi seviyorsanız burası tam size göre.

Yeni yıla farklı bir şekilde girmek istiyorsanız, yılbaşı turları arasından Amsterdam’ı seçerek keyifli bir tatil organize edebilirsiniz. Tatil boyunca konforlu ve kaliteli bir konaklama için yılbaşı otellerini inceleyip erkenden rezervasyon yaptırmanızı öneririz.