Amsterdam-kanallar

Yurt dışı turları arasında en çok tercih edilen rotalardan biri Amsterdam. Tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle öne çıkan bu kentte yapılacak pek çok güzel aktivite bulunuyor. Bunlardan birkaçına gelin bakalım.

Müzelerde sanata doyun

Öncelikle müzeleri gezmekle işe başlayın. Şehirdeki Van Gogh Museum, Rijksmuseum ve Anne frank-huıs müzeleri oraya kadar gitmişken mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Bunların yanında farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız seks müzesi, ot müzesi ve film müzesi gibi alternatifler de ilginizi çekebilir.

Rembrandt-Plein ve Leidse-Plein bölgelerine uğrayın

Şehrin en popüler noktalarından olan Rembrandt-Plein ve Leidse-Plein meydanına gidebilirsiniz. Pek çok restoran, kafe ve kahve dükkanlarının bulunduğu bu meydan da güzel bir yemek molası verebilirsiniz. Gençlerin ve turistlerin uğrak mekanı olan Rembrandt-Plein gece eğlenceleri için de ideal adreslerden olacaktır.

Şehir turu yapın

Kuzey’in Venedik’i olarak adlandırılan, üçte biri göller ve kanallarla çevrili olan bu şehri her yönüyle gezmenizi öneririz. Şehri bisiklet kiralayarak gezebilirsiniz. Ayrıca bu şehir kanallarıyla ünlüdür. Kanallar arasını tekne turuyla gezerek, şehrin muhteşem manzarası ve mimarisinin tadını çıkarabilirsiniz. Günübirlik olarak Rotterdam şehrini ziyaret edebilirsiniz.

Red Light Street’i görün

Amsterdam’ın en çok merak edilen yerleri arasında ilk sırayı alan ünlü sokağı Red Light Street’i görmeden şehri terk etmeyin. Dükkanların vitrinlerinde yarı çıplak kadınlarla karşılaşacağınız, kulüplerinde seksi şovlara tanıklık edeceğiniz bu bölge yerel halkın ve turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri. Amsterdam’ın en güzel kanalları ve süslemeli köprüleri de bu bölgede yer almakta.

Çiçek Pazarı’ndan alışveriş yapın

Şehrin en popüler noktalarından olan çiçek pazarına gidebilirsiniz. Renk renk çiçeklerin ve bahçe dekorasyon ürünlerinin yer aldığı pazarı gezerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Bu sene Avrupa tatili planınızda Amsterdam yer alıyorsa, şehre gittiğinizde bu aktivitelerden birini mutlaka yapın. Yola çıkmadan önce sizin için hazırladığımız tatil rehberi tadında yazılarımızı incelemeniz faydalı olacaktır.